Akcja na rzecz osób z autyzmem – „JESTEŚMY Z WAMI, NIEBIESKIMI MOTYLAMI”

 

W dniu 19-04-2021 r. uczestnicy Dziennego Domu Senior+ przyłączyli się do akcji na rzecz osób z autyzmem w ramach #challengeniebieskiemotyle2021 zainicjowanej przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jarosławiu. Dzienny Dom Senior+ w Hucie Przedborskiej został nominowany do wykonania zadań w ramach akcji przez Dzienny Dom Senior-Wigor w Niwiskach. Celem akcji jest poszerzenie wiedzy i świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.

W ramach solidarności z osobami z autyzmem przekazaliśmy niebieską iskierkę przyjaźni wykonując trzy zadania tj. została wykonana dekoracja tematyczna związana z akcją, uczestnicy ubrali się na niebiesko oraz terapeuta wygłosił prelekcję na temat autyzmu.
Niech iskierka nie gaśnie w naszych sercach. Jesteśmy z Wami, niebieskimi motylami.

 

 

 

 

 

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych w Dziennym Domu Senior+

 

Uczestnicy Dziennego Domu, mimo trwającej epidemii i w reżimie sanitarnym bardzo aktywnie uczestniczą w zajęciach, dzięki którym powstają piękne ozdoby wielkanocne. Można poczuć atmosferę zbliżających się Świąt.
Seniorzy wykonali już wiele prac, ale jeszcze jest wiele do zrobienia. Jak się okazuje uczestnicy mają wiele talentów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych już ozdób w zakładce – zajęcia- terapia zajęciowa.

 

 

 

 


Przygotowania do Świąt w Dziennym Domu Senior+

 

Mimo wciąż trwającej epidemii i funkcjonowaniu w reżimie sanitarnym w Dziennym Domu trwają przygotowania do zbliżających się Świąt i czuć świąteczną atmosferę. Uczestnicy ubrali choinkę i powstały piękne świąteczne dekoracje. Również św. Mikołaj nie zapomniał o seniorach i każdy otrzymał upominek.

 

 

 

Dzień pieczonego ziemniaka w Dziennym Domu Senior+

 

W ostatnim dniu kalendarzowego lata, tj. 22 września  w Dziennym Domu Senior+ w Hucie Przedborskiej odbył się dzień pieczonego ziemniaka. Ziemniaki zostały upieczone w ognisku ale nie zabrakło również kiełbaski z grilla oraz słodkości. Pogoda dopisała i seniorzy spędzili miło czas w altanie znajdującej się na terenie placówki. Dzień upłynął w życzliwej i pełnej dobrego humoru atmosferze.

 

 

 

Charytatywna akcja Gaszyn Challenge w Dziennym Domu Senior+

 

Charytatywna Akcja Gaszyn Challenge dotarła również do Dziennego Domu Senior+ w Hucie Przedborskiej. Zostaliśmy nominowani do wykonania zadania przez Dzienny Dom Senior-Wigor z Niwisk. Akcja polega na wykonaniu 10  pompek lub przysiadów i nominowaniu innych osób czy instytucji.

Celem tej akcji  jest zbiórka środków finansowych na leczenie małego chłopca – Wojtusia, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w akcji i dołożyć cegiełkę w tak szczytnym celu.

 


 

 

 

Skorzystaj z usług publicznych

Złóż wniosek przez internet 

 

Gościmy

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.